راهنمای نویسندگان

راهنمای نویسندگان

نکات مهم قبل از ارسال مقاله:

*** مقاله‌های ارسالی توسط دانشجویان و اعضای هیئت علمی آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی باید با ایمیل سازمانی یا دانشگاهی وشناسه ارکید آن‌ها ارسال شود. ***

 1. لطفاً آیین‌نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی در ذیل این صفحه و پرسش‌های متداول را به طور دقیق مطالعه فرمایید.
 2. در صورت عدم رعایت راهنمای تدوین مقاله پذیرفته نخواهد شد.
 3. اگر فرمت تدوین مقاله توسط سیستم شما به درستی دریافت نشد، لطفاً بر روی کلمه اینجا راست‌کلیک نموده، فایل را بر روی رایانه خود ذخیره و سپس مشاهده نمایید و در صورت امکان از مرورگر فایرفاکس یا اکسپلورر استفاده کنید.
 4. ازهر نویسنده در هر سال تنها یک مقاله بررسی و در صورت تأیید چاپ خواهد شد، از اینرو اگر حتی یکی از نویسندگان مقاله، مقاله‌ای در دست چاپ و یا بررسی در دفتر نشریه داشته باشد، از دریافت مقاله معذوریم.

 استاد و پژوهشگر گرامی لطفاً پس از مطالعه نکات مهم و آیین‌نامه پیشگیری از تقلب علمی به روش ذیل مقاله را ارسال کنید.

1.محورها و موضوعات نشریه را از  اینجا بارگیری کنید و مطمئن شوید مقاله شما مرتبط با یکی از موضوعات و محورهای نشریه است.

 1. فقط وفقط چهار فایل برای نشریه ارسال کنید، فایل مشخصات نویسندگان، فایل اصلی مقاله، فایل فرم تعارض منافع و فایل فرم تعهد نویسندگان.

نکته مهم : در زمان بارگذاری فایل در سامانه، از شما خواسته شده تصاویر و جدول‌ها را جداگانه ارسال کنید، لطفاً بدون توجه به این موضوع فقط چهار فایل  ذیل را ارسال کنید .

- فاصله متن چکیده از کناره صفحه 4.5 و فاصله متن اصلی مقاله از کناره صفحه 2.5 سانتی متر باشد.

 1. فرمت فایل مشخصات نویسندگان و فرمت وفایل اصلی مقاله را از اینجا  بارگیری کنید و مقاله را دقیقاً بر اساس راهنمای تدوین گفته شده در همین فرمت تنظیم و ارسال کنید. 

5.فرمت و فایل فرم تعارض منافع را از اینجا بارگیری کنید.

 1. فرمت و فایل فرم تعهد نویسندگان را ازاینجا بارگیری کنید.
 2. لطفا برای ترجمه چکیده مقالهبه انگلیسی فقط به ترجمهGoogle Translate اکتفا نکنید و واژگان تخصصی را به درستی ترجمه کنید.

8.لطفاً برای اعمال نیم‌فاصله در فایل مقاله از  (CTRL+Shift+2) استفاده کنید. لازم به ذکر است که صفحه کلید شما باید در حالت زبان فارسی باشد. 

 1. مقاله در 25 صفحه تنظیم گردد.

ساختار مقاله از نظر محتوا

 - مقاله‌ها به لحاظ نگارش زبان فارسی روان و بی‌غلط نوشته شوند و توسط نویسندگان ویراستاری ادبی و علمی شوند. 

- مقاله‌های برگرفته از پایان‌نامه  یا طرح‌های پژوهشی به لحاظ نگارشی باید از قالب پایان‌نامه ‎خارج  شده و در قالب مقاله‌های علمی-پژوهشی قرار داده شوند. 

 

ساختار مقاله از نظر ظاهر 

- عنوان مقاله موجز و متناسب با محتوا، هدف و یافته‌های پژوهش باشد. 

- نام نویسنده (نویسندگان) نام و نام خانوادگی نویسنده(گان) همراه با مشخصات علمی و وابستگی سازمانی و رایانامه آنان (نویسنده مسئول نیز) مشخص شود. 

- چکیده فارسی و انگلیسی: ساختاریافته تهیه و تنظیم شود. 

- چکیده فارسی (200 تا 500 واژه)، و چکیده انگلیسی مقاله (250 تا 500 واژه). چکیده فارسی را بعد از اینکه به انگلیسی ترجمه کردید؛ قسمت یافته‌ها و نتیجه‌گیری آن را بسط دهید و از مقاله بیاورید تا به 250 تا 500 کلمه برسد.

 - ترتیب مطالب مقاله در فایل وورد به صورت زیر باشد: ابتدا عنوان انگلیسی، مشخصات سازمانی نویسندگان، چکیده انگلیسی، کلیدواژه‌های انگلیسی؛ در صفحه بعد به ترتیب: عنوان فارسی، مشخصات سازمانی نویسندگان به فارسی، چکیده فارسی، کلیدواژه‌های فارسی، متن مقاله، منابع فارسی و انگلیسی با ذکر واژه انگلیسی (References).

 

هزینه ارسال مقاله:  

از نویسندگان مقالات در هیچ کدام از مراحل بررسی و پذیرش مقاله، هیچ مبلغی دریافت نمی‌شود و تمامی خدمات مربوط به مقاله، به صورت رایگان انجام می‌گردد


آیین نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی

 ثبت مقاله در سامانه مدیریت نشریه‌های دانشکده مدیریت و اقتصاد با ارسال ایمیل به کلیه نویسندگان مقاله اطلاع داده خواهد شد. بدیهی است درج نام نویسندگان در مقاله به منزله نقش اساسی ایشان در تدوین مقاله است، در صورتی که نویسندگان مقاله در تدوین مقاله نقشی نداشته‌اند و از نام آنها سوءاستفاده شده است، لطفاً مراتب را بلافاصله از طریق ایمیل دریافتی اطلاع دهند. همه نویسندگان مقاله در مورد اصالت اثر مسئول هستند. حق ارزیابی موارد سرقت علمی و سلب اعتبار برای نشریه محفوظ است.

بعد از ارسال مقاله به سامانه نشریه، تحت هیچ شرایطی جایگاه نویسندگان اول، مسئول و ... تغییر نخواهد کرد.

سرقت علمی شکل­‌های گوناگونی دارد از جمله:

الف. ثبت مقاله دیگران به نام خود؛

ب. درج نام نویسندگان و پژوهشگرانی که در مقاله نقشی نداشته‌‌اند؛

ج. کپی‌­برداری یا تکرار بخش‌های قابل­ توجهی از مقاله دیگر (حتی اگر مقاله کپی شده مربوط به یکی از نویسندگان مقاله جدید باشد)؛

د. طرح نتایج حاصل از پژوهش‌های دیگران به نام خود؛

هـ. چاپ مکرر مقاله توسط نویسنده واحد در چند نشریه؛

و. بیان نتایج نادرست و خلاف یافته‎‌های علمی یا تحریف نتایج حاصل از پژوهش؛

ز. استفاده از داده‌ها‌ی نامعتبر یا دستکاری در داده‌های پژوهش.

موارد سرقت علمی توسط مسئولان نشریه بررسی و برای حراست از اعتبار و زحمات دیگر پژوهشگران، بدون هیچ تساهل و چشم‌‌پوشی با توجه به میزان سرقت علمی به شرح ذیل برخورد قانونی می‌شود:

 1. مقاله رد خواهد شد و در صورت چاپ از روی وبگاه نشریه برداشته خواهد شد.
 2. اسامی همه نویسندگان مقاله در سیاه‎‌نامه نشریه ‎های دانشگاه سیستان وبلوچستان قرار خواهد گرفت.
 3. از مراجع قضایی ذی‎صلاح پیگیری حقوقی خواهد شد.
 4. طی یک نامه رسمی پرونده سرقت علمی با سایر دانشگاه‎ ها و نشریه‎‌های داخلی و خارجی مرتبط به اشتراک گذاشته خواهد شد.
 5. مراتب طی یک نامه رسمی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه‌ها، مؤسسه‌‌ها، نشریه‌ها و هر محلی که نویسندگان از امتیاز چاپ این مقاله استفاده کرده‌‎اند، اطلاع داده خواهد شد.
 6. نکات مهم در مورد فهرست منابع:

-  برای منبع‎ دهی از روش استاندارد APA  استفاده کنید. می ‎توان برای افزایش بهره‎ وری و راحتی در این‎کار از نرم­افزارword یا Endnote استفاده کرد.

-  منابع فارسی داخل متن و پایان متن به لاتین برگردان شود (سال شمسی نیز به میلادی تبدیل شود).

- در منابع فارسی برگردان شده آخر مقاله، درانتهای هرمنبع،داخل پرانتز کلمه (In Persian) آورده شود.

-  در رفرنس نویسی خارج از متن (قسمت منابع) نباید برای مرتب کردن منابع از شماره گذاری استفاده کرد و منابع باید به ترتیب حروف الفبا  باشد.

- در صورت استفاده از منابع اطلاعاتی مانند: پایان‎ نامه، گزارش پژوهشی، آمار سازمان‎ه ای دولتی، جزوه‎های منتشر نشده، سایت‎های اینترنتی، فایل‎های صوتی و تصویری و ... از شیوه ‎نامه   APA استفاده کنید.. 

- منابع باید حتما به‎ طور کامل نوشته شوند. در مورد نشریه ‎ها اعم از فارسی و انگلیسی حتماً به‎ترتیب نام نشریه (به صورت ایتالیک)، دوره یا سال، (شماره نشریه داخل پرانتز)، صفحه انتهای مقاله خط تیره صفحه ابتدای مقاله.

-  منابعی که مربوط به کتاب می ‎شوند، اعم از فارسی و انگلیسی حتما باید به ترتیب انتشارات و محل انتشار نوشته شود.

- منابعی که مربوط به پایان‎نامه یا رساله دکترا هستند، اعم از فارسی و انگلیسی باید دانشگاه و شهر مربوط به آن نوشته شود.

- در مورد منابع مربوط به کنفرانس‎ ها، همایش‎ ها و...، نوشتن تاریخ دقیق و مکان دقیق کنفرانس الزامی است.

- رفرنس نویسی کتاب ترجمه: در داخل متن به شیوه زیر می باشد:

(نام خانوادگی مولف، سال میلادی تالیف کتاب، صفحه)(Robbins, 2016, p. 134)

- در داخل متن از مترجم نامی آورده نمی­ شود. بلکه تنها از نام مولف استفاده می­ شود. همچنین در آوردن سال تألیف هم دقت شود که حتماً سال میلادی که در آن مولف آن کتاب را تألیف کرده نوشته شود و از نوشتن سال ترجمه خودداری شود.

-   ارجاعات درون متن به صورت زیر استفاده شوند:     برای دو نویسنده: (Carruth & Pean, 2009: 156)